Adsensem neden onaylanmıyor ? (2 Okuyor)

kirve

Konuyu Başlatan
Onaylı Üye
19 Eyl 2019
26
3
3
Merhaba arkadaşlar. bu 6. falan onay için attığım istek. ama kabul olmuyor bir türlü.

Öncelikle:

sitemde 9 adet kategori var.
her kategorinin içerisinde 1-6 adet arası makale var.
menülerde
  • Home
  • Contact Us
  • About Us
  • Privacy Policy
  • Site Map
var. (about us da az bişiler yazılmış olup fake isim adres telefon mail verilmiştir.)
logo var.
sitemap.xml var ftp ile upload edip search consoleden verdim ama kırmızı yazı şekilinde getirilemedi yazmakta.
googleye index çıkarması için url girdim
son olarak domain .ml yani ücretsiz alınmış bir domaindir. hosting yıllık olarak satın alınmıştır. vereceğim bilgiler bu kadar ekstradan bilgi isterseniz hemen ileteceğim akılıma gelenler bunlar.
şimdiden yardım edecek herkese teşekkür ederim.

Mailime gelen yazı :
Ekibimiz tarafından incelenen siteniz maalesef şu anda reklam göstermeye hazır değil. Sitenizin reklam gösterebilmesi için düzeltilmesi gereken bazı sorunlar var.​
Daha fazla bilgi için hesabınızdaki "siteler" sayfasını ziyaret edin.​
Bu yardım makalesinde daha fazla ayrıntı ve uygulama ipuçları bulabilirsiniz.​
Sitenizi inceleyip güncellemenizi öneririz. Bunun ardından, bir inceleme isteği gönderebilirsiniz. Uzmanlarımız sitenizin Program politikalarımıza uygun olup olmadığını inceleyeceği için lütfen tüm sorunları çözdüğünüzden emin olun.​
Daha fazla bilgi için lütfen AdSense Program politikaları ve AdSense Şartlar ve Koşullarını inceleyin.

Adsenseye girip ayrıntılara tıkladığımda çıkan yazı :

Siteniz reklam göstermeye hazır değil
Sitenizde sitenizin henüz reklam göstermeye hazır olmadığı anlamına gelen bazı politika ihlalleri bulduk. Sitenizin AdSense Program Politikaları'na uyduğundan emin olun.

(kutucuk) Sitemi AdSense Program Politikaları'na uygun hale getirdim

mehmet19077

Onaylı Üye
4 Tem 2019
8
2
3
Ücretsiz bir domain olmasından ötürü böyle bir problem yaşıyor olabilirsiniz, dilerseniz site adresini özelden gönderin bakalım bir problem olup olmadığına

kirve

Konuyu Başlatan
Onaylı Üye
19 Eyl 2019
26
3
3
Ücretsiz bir domain olmasından ötürü böyle bir problem yaşıyor olabilirsiniz, dilerseniz site adresini özelden gönderin bakalım bir problem olup olmadığına
ücretli domain mi alayım, hangi uzantıda domain almalıyım ? .site .xyz .online ? bunlar ucuz olanlar çünki

kirve

Konuyu Başlatan
Onaylı Üye
19 Eyl 2019
26
3
3
deneyeceğim , mesajım bulunsun bu dertten başı yananlar için güzel olacaktır. güncelleme yapacağım

XocTaiL

Onaylı Üye
14 Eyl 2019
20
7
3
Adsense için ücretsiz domain kullanmayın @mehmet19077 arkadaşın dediği gibi ucuz domain alın .online (5,99 ₺ sanırım) adsense için uygundur.
ayrıca search console da sitemap başarılı olması sizin faydanıza olur.

• Beğen
Tepkiler: kirve

kirve

Konuyu Başlatan
Onaylı Üye
19 Eyl 2019
26
3
3
Adsense için ücretsiz domain kullanmayın @mehmet19077 arkadaşın dediği gibi ucuz domain alın .online (5,99 ₺ sanırım) adsense için uygundur.
ayrıca search console da sitemap başarılı olması sizin faydanıza olur.
ucuz bi fiyata domain aldım. hostingime bildirip domain değiştirdim. bir kaç hata çıktı çözdüm vs. sitemap cıkarıp upload edip search console a yazdım fakat bir türlü kabul olmadı console urlsi. neyse google adsenseye yeni domain için onay isteği yollamış bulunmaktayım. saat 16 civarıydı beklemedeyim. bu konuya tecrübelerimi , hangi yollardan geçtiğimi vs yazacağım. inşallah kabul olur :)

kirve

Konuyu Başlatan
Onaylı Üye
19 Eyl 2019
26
3
3
10 tl ye com domain kim istemez yahu:)

evet galiba bu yüzden olabilir. ml den . onlineye geçtim:) 9 gün falan oluyor sanırım hala incelenmede

düzenleme: ml domainde 1.5 gün falan sürmüştü diyorum ki ne bu hız. belkide ml görür görmez şak diye red basıyorlar ondan hızlı sürüyordu:D

XocTaiL

Onaylı Üye
14 Eyl 2019
20
7
3
Hızlı onay almak için birkaç ipucu :
* Cuma - Pazar günleri onaya göndermeyin. Google haftasonu çalışmıyor o yüzden pzt günlderi bir yogunluk olabilir.
* Amerika ile saat farkını gözardı etmeyin. Burada gece iken orada gündüz oluyor. Sisteme düşen onaylamalar bekleme yapmadan onaylanma imkanı var...
* Sitenizi inceleyin Sitenize Adsense gözüyle bakın. Siz olsanız onaylar mıydınız ?
* Google Kesinlikle kurumsal sayfalara daha hızlı dönüş yapıyor (%90) Blog vs yerine kurumsal sayfalar oluşturun.

Kesin bilgi olmamakla beraber daha önce denenmiş ipuclarıdır..

• Beğen

eymipsa

Onaylı Üye
28 Eyl 2019
10
2
3
Hızlı onay almak için birkaç ipucu :
* Cuma - Pazar günleri onaya göndermeyin. Google haftasonu çalışmıyor o yüzden pzt günlderi bir yogunluk olabilir.
* Amerika ile saat farkını gözardı etmeyin. Burada gece iken orada gündüz oluyor. Sisteme düşen onaylamalar bekleme yapmadan onaylanma imkanı var...
* Sitenizi inceleyin Sitenize Adsense gözüyle bakın. Siz olsanız onaylar mıydınız ?
* Google Kesinlikle kurumsal sayfalara daha hızlı dönüş yapıyor (%90) Blog vs yerine kurumsal sayfalar oluşturun.

Kesin bilgi olmamakla beraber daha önce denenmiş ipuclarıdır..
Cuma pazar günüde göndersen zaten ilk incelemeyi botlar yapıyor, bildiğim kadarıyla botlara tatil yok, 2.si haftasonuda göndersen zaten sitenin inceleme sırası geldiyse incelenir onay veya red verilir :D illa onay yollamak için pazartesi beklemek gibi bir kavram yok.

• Beğen

kirve

Konuyu Başlatan
Onaylı Üye
19 Eyl 2019
26
3
3
Cuma pazar günüde göndersen zaten ilk incelemeyi botlar yapıyor, bildiğim kadarıyla botlara tatil yok, 2.si haftasonuda göndersen zaten sitenin inceleme sırası geldiyse incelenir onay veya red verilir :D illa onay yollamak için pazartesi beklemek gibi bir kavram yok.
evet banada böyle geldi. bot kontrol ediyormuş sanırsam, eğer bot kontrol ediyorsa tatil diye bi kavram yoktur , varsa bile zaten işleme düşme sırası vardır sanıyorum.
ama önemli değerli bilgiler teşekkür ediyorum herkes adına:) @XocTaiL

XocTaiL

Onaylı Üye
14 Eyl 2019
20
7
3
bütün siteleri botlar incelemiyor hocam botlar ön rapor hazırlıyor . eğer bot politika ihlali görür ise red edebilir ama onay vermiyor bildiğim kadarıyla

mesajımın altına kesin bilgiler değildir diye ekledim. ister hurafe diyin isterseniz kulağınıza küpe yapın size kalmış

eymipsa

Onaylı Üye
28 Eyl 2019
10
2
3
bütün siteleri botlar incelemiyor hocam botlar ön rapor hazırlıyor . eğer bot politika ihlali görür ise red edebilir ama onay vermiyor bildiğim kadarıyla

mesajımın altına kesin bilgiler değildir diye ekledim. ister hurafe diyin isterseniz kulağınıza küpe yapın size kalmış
Hocam belki şans eseri bi kaç deneyim elde etmişşinizdir ama bunu çok fazla tekrarlamadan bilmek mümkün değil.

kirve

Konuyu Başlatan
Onaylı Üye
19 Eyl 2019
26
3
3
Evet şimdi bildirim geldi. sorun şu şekilde...

Siteniz reklam göstermeye hazır değil
Sitenizde sitenizin henüz reklam göstermeye hazır olmadığı anlamına gelen bazı politika ihlalleri bulduk.
  1. Değerli Envanter: İçerik yok

Program politikalarımızda belirtildiği gibi, az değer içeren ya da hiç değer içermeyen ve/veya aşırı yoğun reklam yayınlanan sayfalarda ya da uygulamalarda Google reklamları göstermeyebiliriz. İçerik bulunmayan reklam sayfaları veya sayfalar ya da uygulamalar bu kapsamdadır.
    Daha fazla bilgi için şu kaynakları inceleyin:
    • Yüksek kaliteli siteler oluşturmak için politika ipuçları (1. bölüm)
    • Yüksek kaliteli siteler oluşturmak için politika ipuçları (2. bölüm)
    • Web yöneticisi kalite yönergeleri
    • AdSense Program politikaları
Daha fazla bilgi için İçerik politikaları'nı inceleyin veya Yardım Merkezi'ni ziyaret edin. İhlali giderdikten sonra sitenizin incelenmesini talep edebilirsiniz:

mehmet19077

Onaylı Üye
4 Tem 2019
8
2
3
Hocam yazdıklarımı uygulayın sorunsuz olarak onay alacaksınız. Aceleci davranmayın, konu içerisine en az 2 görsel girin, makaleleriniz çok kısa olmasın. Wp automatic ile içerik çekip adsense onaya göndermeyin. Üzerinde biraz uğraşın. Bu kadar süre beklemektense 2-3 gün siteye yönelip ona göre gönderirseniz çok kısa sürede onay alacaksınız.

Konuyu Okuyan Kullanıcılar: (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar Tarih
sgajans Gündemden Haberler 0
F Yeni Başlayanlar 4
E Pinterest Genel Sohbet 8
P Yeni Başlayanlar 6