Pinterest Banlı Domain Çözümü (2 Okuyor)

kiotho

Konuyu Başlatan
24 May 2019
4
9
3
Öncelikle merhabalar
Size keşfettiğim bir yöntemi sunmak istiyorum
%100 çalışmakta olan ve bizzat kullandığım yöntemdir.

Normalde ücretli hizmet sunuyorlar ekmeklerine taş koyacağız ama yapacak bir şey yok maalesef çok istek oluştu

Direk konuya girmek gerekirse 0 maliyet ile hallediyoruz sadece dikkatli okumanız yeterlidir.
Anlatımda geçecek şeyler
Banlı domainli (pine tıklayınca bu site spam hatası veren) hesap.
Yeni alınacak Domain.

Banlı domainimiz örnek olarak banlispam.com olsun
bu domanli pinlere tıkladığımız gibi bu site spam yapmaktadır hatası alıyorsak o domain artık çöp. pin atmaz tıklanma almaz artık.

Çözüm yolu ise şu şekilde.

1) İlk olarak https://freenom.com dan banlispam.tk diye domain alıyoruz
daha sonra onabir host açıyoruz ve içine .htaccess diye dosya ekliyoruz
bu dosyaya şu kodu ekliyoruz

Kod:
RewriteEngine on
RewriteRule ^(.*)$ http://banlispam.com/$1 [R=301,L]
Bunu ekleyince ne olacak yeni aldığımız banlispam.tk sitesine giren herkes direk olarak banlı olan domaine gidecek sorgusuz sualsiz.

2) Şimdi var olan tüm pinlerin url sini banlispam.com dan banlispam.tk ya almak lazım
bunu ücretsiz yapan https://www.r10.net/pinterest/202209...-ucretsiz.html bu programdan hemen halledebilirsiniz
(Bu botu pinbotx.com sitemize entegre ediyoruz. Kolayca Kullanabiliyor olacaksınız.)

Şimdi yeni domain alındı
tüm pinler yeni .tk olan domaine yönlendirildi ve artık pine tıklayan kişi sorunsuz olarak ilk .tk olan siteye daha sonra eski .com olan domaine gidebilecek

peki nasıl yeni pinler atılacak bu halde kabul etmiyor pinterest. bunuda tabi çözdük

2 adet eklenti kullanılıyor
Pinterest Automatic
Social Auto Poster

3.A) Pinterest Automatic İle Pinleme Anlatımı

bir dosyada ufak bir değişiklik ile artık pin atıyor olabileceğiz

öncelikle banlispam.com sitemizin admin paneline giriyoruz
Eklentiler > Düzenleyici (İngilizce: Plugin > Editor) kısmını açıp sağ üst taraftan pinterest automatic eklentisini seçiyoruz

Seçtikten sonra yine sağ taraftan pin_schedule.php dosyasını seçiyoruz.

dosya açılınca ctrl + f tuşuna basarak arama kısmını açıyoruz veya direk kodlarda bu ibareyi arıyoruz
//pagination?

bu yazının altında hemen böyle bir kod çıkacak karşınıza
Kod:
$pin_link = wp_pinterest_pin_link_paginate( get_permalink( $post_id ) , $post->post_content , $pin_image );
Bu kodu silip yerine şu kodu ekleyeceksiniz;
Kod:
$pin_link = wp_pinterest_pin_link_paginate( 'http://banlispam.tk/?p='.$post_id , $post->post_content , $pin_image );

Bunu yapma amacımız pinleme yine banlispam.com dan olsun ancak url ler yine ücretsiz aldığımız yeni domainimiz olan banlispam.tk ile pinlensin
bu sayede banlispam.tk/yeni-konu linkine giren kullanıcı otomatik yönlenme ile banlispam.com/yeni-konu domainimize gidecektir.

3.B) Social Auto Poster İle Pinleme Anlatımı
bir dosyada ufak bir değişiklik ile artık pin atıyor olabileceğiz.

öncelikle banlispam.com sitemizin admin paneline giriyoruz.
Eklentiler > Düzenleyici (İngilizce: Plugin > Editor) kısmını açıp sağ üst taraftan social auto poster eklentisini seçiyoruz.

Seçtikten sonra yine sağ taraftan includes olanı seçiyoruz daha sonra social olan kısmı seçiyoruz son olarak class-wpw-auto-poster-pin-posting.php dosyasını seçiyoruz.
dosya açılınca ctrl + f tuşuna basarak arama kısmını açıyoruz veya direk kodlarda bu ibareyi arıyoruz.

Kod:
//Check if not
if (empty($postlink)) {
$postlink = $this->model->wpw_auto_poster_get_permalink_before_publish($post->ID);
}
Bu kodu bulunca bu kodu silip yerine
Kod:
$postlink = 'http://banlispam.tk/?p='.$post->ID;
Bunu yapma amacımız pinleme yine banlispam.com dan olsun ancak url ler yine ücretsiz aldığımız yeni domainimiz olan banlispam.tk ile pinlensin
bu sayede banlispam.tk/yeni-konu linkine giren kullanıcı otomatik yönlenme ile banlispam.com/yeni-konu domainimize gidecektir.

Bu kadar arkadaşlar.

kısaca özet isteyenler için;

Ücretsiz .tk domain alındı.
banlı domaine 301 ile yönlendirme atıldı
Eski linkler yeni .tk domaine yönlendirildi.
Hala eski domainde pinlenme olması için ufak bir kod ayarı verildi

Ve Mutlu Son

Kaynak

29 May 2019
3
0
1
artık banlı domain linkleri değişmiyor bende, manuel olarak ta denedim olmuyor, sizde de aynı mı acaba?

11 Tem 2019
70
10
8
bu url değiştirme işe yaramıyor şuan ama benim sorum banlı domainden 1 sup acıp aynı şekilde yönlendirme ile pin attırmak oto sosyal eklentisi ile tarif edilen ayarları yaptım 500 hatası veriyor hata yapmış olabilir ama yarın tekrar yeni bir sup acıp denicem bunun çalıştıgını dogrulaya bilecek biri varmı son günlerde tabiki

11 Tem 2019
70
10
8
3.B) Social Auto Poster İle Pinleme Anlatımı

bu kısmını kesinlikle calıştıramıyorum güzel bir eklenti 2,8 üzerindeki sürümleri pintereste resim atamıyor resim hostta olsada bir türlü cözemedim bunu kaynakta yok lisanslı almak zorunda kalacaz sanki

Priapos

Carpe diem..
11 Tem 2019
47
22
8
34
istanbul
Devamlı kullandığım bir yöntem, her defasında takır takır çalışıyor. Siz nasıl yapamıyorsunuz hayret. Herşey apaçık ortadayken yapamıyorsanız, bu sektörde iyi para kazanıyorsunuz :)

11 Tem 2019
70
10
8
1 tl kazanmışlıgım yok 1500 e yakın giderim oldu. sap dakı olayı cözdüm parantez kaynaklıymış

Priapos

Carpe diem..
11 Tem 2019
47
22
8
34
istanbul
1 tl kazanmışlıgım yok 1500 e yakın giderim oldu. sap dakı olayı cözdüm parantez kaynaklıymış
Burada ve r10da o kadar detaylı konu var ki, hala 1 tl bile kazanmamanıza şaşıyorum. Wp automatici kur ve pinterest automatic ile pinle. Olay bu kadar basit. 1 ay önce kurduğum 10 site günlük 10 euro kazanıyor. Aç bırak kazan. Web de bugüne kadar bu kadar basit kazanma taktiği tekniği olmadı.

11 Tem 2019
70
10
8
Burada ve r10da o kadar detaylı konu var ki, hala 1 tl bile kazanmamanıza şaşıyorum. Wp automatici kur ve pinterest automatic ile pinle. Olay bu kadar basit. 1 ay önce kurduğum 10 site günlük 10 euro kazanıyor. Aç bırak kazan. Web de bugüne kadar bu kadar basit kazanma taktiği tekniği olmadı.
adsense hesabında para var 150 tl kadar ama 3 domain bayram öncesi ban dalgasında banlandı ve acıldı pinterest hesapların bazıları kapandı acık olanlara link olayı yapıyorum..
ban öncesi günlük 20 tl yi gördüm 3 gün sürdü sonra ban yedim.

ztn adsense adres onayı gelmedi tl yi cekemiyorum..

hiç php bilgisi olmayınca baya zor oluyor kimse bilgi vermiyor para ile hizmet alıyorsun ona göre çok nadir bilgi paylaşan kişiler var r10 u devamlı takip ediyorum üyelik yok soru soramıyorum oraya buraya soruyoruz cevap veren olmuyor yine arada burdanda bilgi aldıgım oluyor.

2ay oldu bu işe girişeli net bir sonuc almışlıgım yok henüz. cok basit gibi geliyor bilene sorun yokken banada öyle geliyordu acıp geciyordum fakat ban işi bozdu. adsense onay olayı var üstüne 20 30 tane domainim var 4 tane onaylı onay hizmeti aldıgım halde fln uzun iş ya bilgi almak zor s3 olayını dün netleştirdim ona geciriyorum şuan hesapları inş oda patlamaz bir para kazanmadan

Konuyu Okuyan Kullanıcılar: (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Yasal Uyarı

• Türkiye’nin ilk Pinterest forum sitesi trpinterest.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. trpinterest.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde trpinterest yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Yararlı Bağlantılar

Kullanıcı Paneli