Pinterest eğitim videosu hazırlayacağım. Bilgilendirme + Talep Toplama & Sorularınız + Ön Satış (1 Okuyor)

muratsencan

Konuyu Başlatan
Onaylı Üye
16 Ağu 2019
6
1
3
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle söyleyeyim detaycı birisiyim. O yüzden biraz fazla yazıcam. Çenesi düşük olmamın sebebi de detaylara önem veriyor olmam. Sabırla okursanız sevinirim :)

Sorularınız varsa telefon numaram : 0541 299 35 dört sıfır Lütfen arayın yada arama imkanınız yoksa pinterest için arayın beni diye mesaj atın. Whatsapp veya SMS ile anlaşamayız biraz uzun konuşurum dedim ya çenesi düşüğüm :)

Yaklaşık 5-6 aydır Pinterest ile uğraşıyorum. Bunun yanında Adsense onayı ile de boğuşuyorum. Adsense onaylatıp pinterest siteleri kuruyorum. Az-çok kazandık çok şükür. Profilimi incelerseniz adsenselerimi ve bazı siteleri satışa çıkardım. Satışa çıkarmamın ve eğitim seti hazırlamamın sebebi ise Pinterest siteleri ilgi gerektirmiyor dense de ilgi gerektiriyor arkadaşlar. Reeldeki işim, ailem, biricik oğlum, annem derken sorumluluklarım arttığından bu ilgiyi ben pek fazla gösteremiyorum.

Neyse konumuza gelelim. Forumlarda eğitim setleri videoları bir hayli fazla. Benim de aklımda eğitim videosu hazırlamak vardı ve nihayet konumu açıyorum. Yalnız benim konum biraz farklı olacak :)

Bu konuma birazdan videolu eğitimde (Video da sağ altta ben de olacağım tıpkı oyun videoları gibi ?) Ekranın diğer alanı ile hem anlatırken hem yapacağım işlemlerden oluşacak. İzleyeni bunaltmamak adına 1-2 saat full video yerine her konuya ayrı video çekilecek arkadaşlar. Anlatacağım Konuları yazacağım.

Anlatacağım konuların videolarının çekimlerine şimdiden başlayacağım. Sizden de bu konu altından taleplerinizi toplayacağım. Elbette bidiğim veya anlatabileceğim talepleriniz olacağı gibi, bilmediğim dolayısıyla anlatamayacağım talepler de olacaktır. Herkes herşeyi anasının karnında öğrenmiyor. Bilmek de zorunda değil. Herkesin kapasitesi belli olduğu gibi benim de belli. Taleplerinizden de elimden gelenler Anlatacağım Konular bölümüne 3 Eylüle kadar alınıp talep edenin nicki ile yazılacaktır.Ayrıca videolarda sık sık ben bunu bildiğim halde yaptım ama siz yapmayın diyeceğim konular da olacaktır. Talep bitiş tarihi de 3 Eylül 2019 Perşembe Saat: 15.00 olarak belirledim. Taleplerinizi aldıktan sonra da onların videosunu hazırlamayı planlıyorum. Nihai olarak 8 Eylül de video çekimlerini bitirmeyi planlıyorum. Bunlar benim kullandığım ve güvendiğim yöntemlerdir. Unutmayın hiç bir şeyin garantisi olmadığı gibi bu anlattıklarımın/anlatacaklarımın da garantisi yoktur. Kesin garanti %100 diyen adam yalan söyler. 1 saat sonra nefes almaya bile garantimiz yokken...

ANLATACAĞIM KONULARA GELİRSEK: (Konu altından talep yazarsanız nickinizle birlikte konu anlatabileceğim ve bilgim dahilindeyse buraya eklenecek)
1. Sıfırdan web hosting alımı, hosting alırken dikkat edilecek hususlar, hangi lokasyon alınmalı, ne kadar web alanı ve trafik alınmalı, hangi hosting şirketlerini tavsiye ederim, hosting mi reseller mi gibi hosting konuları.
2.Alınan hostinge veritabanı oluşturularak wordpress site kurulumu konusu. Hem tekli wordpress site hem de multi wordpress site kurmayı anlatacağım.Multi wordpress önemli arkadaşlar. Herhangi bir domain ban durumunda tek ekranla site adresini değişebiliyorsunuz. Ayrıca tek panelden subdomain sitelerinizi de yönetebiliyorsunuz. Büyük bir kolaylık. Sitenizi farklı bir domaine veya subdomaine taşımaya, sql sorguları çalıştırmaya vsvs uğraşmıyorsunuz. Ben şahsen ilk zamanlar multi olayını çözememişken amelelik yaptığımı kabul ediyorum :) Bu multi wordpress site kurulumu anlatımı internette de var fakat subdomain açılma konusunda eksik anlatmışlar. Uğraştım çözdüm o iş de ben de;)
3. Wordpress siteniz ilk kurulduğunda yapılması gereken ayarlar arkadaşlar. Bu önemli. Niye önemli. Yarın öbürgün adsense den ban yememeniz için önemli. Pinterest dışı özgün bir site yada scriptle adsense onay alabilirsiniz fakat sonradan Adsense banlanmıycak diye bir şey yok. Bu riski en aza indirgemek adına Adsense ye kendinizi biraz acemi ama Google ye değer veren biri olarak göstermeniz gerekiyor. Ayrıca web sitenizin hızlı olması için yapılması gereken 1-2 birşey de anlatacağım. Bu video kısa olacak ama altın olarak gördüğüm şeyler olacak.
4. Pinterest siteniz için gerek hız, gerek mobil uyum, gerek de adsense reklam gösterimi yoğunluğu Wordpress tema önerisi ve temada yapılacak 1-2 ayar arkadaşlar.
5. Wordpress sitenize kurmanız gereken eklentiler. Arkadaşlar fazlasına lüzum yok. Siteyi ağırlaştırmaya sayfa açılış hızını düşürmeye hiç gerek yok. İpucu vermek gerekirse resim watermark eklentisi ve hostinginizi yormayacak şekilde resimleri sunucuya çekecek olan eklenti. Resmin thumb ve orjinalini çekecek sunucuyu&hostingi yormamak ve sayfa açılış hızınızı düşürmemek adına. Wordpress otomatik ve pinterest otomatik zaten olmazsa olmaz onlar için ayrı madde var aşağıda.
6. Wordpress otomatik ayarları arkadaşlar. Kaç adet anahtar kelime girilmeli, 1 anahtar kelimenin sözcük adeti kaç olmalı, en iyi post title ve ve post template, resmi sunucuya çekmeniz için ayar, niçin sunucuya çekmeli sorusunun cevabı. Fazla detaya girmeden az ve öz.
7.Pinterest otomatik ayarları. Güncellenmiş pinterest otomatik eklentisi. En önemlisi kaç dakika aralığında pin atılmalı. Diğer ayarlar tırı vırı diyebilirim.
8. Pinterest site reklam yerleşimi. Adsenseden ban yememeniz için önerilerim.
9. Sunucunuzu veya hostiginizi yormadan ve sitenizin hızı düşmeden yapmanız gereken cron ayarları.,
10. Shadow ban riskini en aza indirerek pinterest hesap açılması. Pinterest hesap shadow ban kontrolü garantili yöntem anlatılması. Arkadaşlar balık baştan kokar. Spamcı olduğunuzu Pintereste çaktırmamanız gerekiyor. Çakma maillerle çakma adreslerle langur-lungur pinterest hesabı açılırsa ya direkt shadowlu açılır ya da 1 haftaya kalmaz shadowa düşer. Yazdığım sorunları en aza indiren yöntemimi sizlerle paylaşıcam.
11. Pinterest hesabı 10. maddede anlatılacak şekilde açıldıktan sonra yapılması ve yapılmaması gerekenler. Herşey yapılıp sistem faal halde iken yapılması ve yapılmaması gerekenler. Hesap açıldıktan sonra çalışacağınız kategoriye göre incelenecek yollar. Bu durum pinterest hesabınızın gösteriminin artması için önemlidir.
12. Anahtar kelime seçimi. Bu aslında biraz da sizin hayal gücünüze ve bağlı. Ben sadece işin tekniğini göstereceğim. Gösterimi az anahtar kelime diye üzülmeyin. Shadow ban yemediğiniz sürece belli bir süre sonra üstlerde çıkarsınız. Aynı webdeki niş olayı.
13. Adsense hesap açılması için püf noktaları. Adsense nasıl alınır? Adsenseye nasıl başvuru yapılır? Başvuru yapılırken dikkat edilecek ince hususlar nelerdir? Bunları anlatıcam. Adsense onay alınması için elimde birkaç hazır site-mysql db var. Bunları da paylaşıcam.

Sorularınız ve talepleriniz varsa 3 Eylüle kadar bana bildirin. Elimden geldiğince dilim döndüğünce ANLATACAĞIM KONULAR'a eklemeye çalışacağım. Anılan tarihten sonraki taleplerinizi de değerlendirmeye alacağım.

Ref olayına gelince ref vermeyi düşünmüyorum. Fiyatı uygun tutacağım. Herkes faydalansın. Düşündüğüm fiyat ise konu başı (video başı) ön satışlarda-siparişlerde 20 TL, daha sonra 30 TL dir. Birden fazla video isteyenlere güzelliğimi de yaparım elbette :)

Size balık vermiycem, balık tutmayı elimden geldiğince dilim döndüğünce anlatıcam.

Rastgele diyelim.

• Beğen
Tepkiler: Asmeransa

XocTaiL

Onaylı Üye
14 Eyl 2019
20
7
3
Hosting değilde Vds e pin site kurma plesk panel yada vesta yönetimi anlatımı gibi bir konu eklenebilir.

• Beğen
Tepkiler: sgajans

Webmaster

Paylaşım Ekibi
27 Eyl 2019
12
4
3
Merhabalar,
İlk önce bu kıymetli yazınızdan dolayı teşekkürler bence pinterest giriş ile başlayıp her şeyi anlatan bir video çekebilirsiniz ban nedir vs vs.

• Beğen
Tepkiler: sgajans

Konuyu Okuyan Kullanıcılar: (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)