EĞİTİM Pinterest Nedir ? Nasıl Para Kazanılır ? (1 Okuyor)

mbinbasi

Konuyu Başlatan
23 Tem 2019
2
4
1
Merhaba arkadaşlar öncelikle bunları bilmeyen yoktur demeyin bu işe yeni girecek arkadaşlar için akıllarında bir fikir oluşması açısından bu konuyu açıyorum. Umarım işlerine yarar.
  • Nedir Bu Pinterest ?
Pinterest bir sosyal medya platformudur ve sadece resim paylaşılır. Büyük ölçüde kitlesi kadın'dır ve Amerikalıdır. Bu nedenle kategorilerinizi seçerken buna göre seçmeli tespitlerinizi iyi yapmalısınız.
  • Kısaca Çalışma Mantığı
Yüksek ölçüde pinterest'den para kazanma oranı Pin to Pin yöntemindedir bu işi manuel olarak da yapanlar var ama şu anda en mantıklısı Pin to Pin olarak gözüküyor.
Pin to Pin şudur; Web sitemize botlar yardımı ile ilgili kategoriye çektiğimiz içerikleri yine aynı şekilde botlar yardımı ile Pinterest'e içerikleri yüklemesidir.
  • Para Nereden Geliyor
İşe yeni girenlerin kafasının karıştığı bir konudur. Bu olayla ilgisi olmayan çoğu arkadaş paranın pinterest'den geldiğini düşünebilir ama ödemeler sitelerimizde yerleştirdiğimiz reklamlar sayedinde geliyor. Yani google adsense'den.
  • Neden Pinterest ?
Birçok kişi neden pinterest ben siteye kitleyi instagramdan twitterdan da çekerim diyebilir. İşte burda pinterestin en çok işimize yarayan özellği devreye giriyor. Resimlerimize direk olarak sitemizin link'ini koyabiliyoruz. Pinterest'de yüklediğiniz
resmi beğenen birisi daha fazlasını görmek için resme tıklıyor ve sitenize giriyor.
  • Yani
Web sitemizi kuruyoruz içeriklerimizi çekiyoruz daha sonra web sitelerimize reklamlarımızı google adsense aracılığıyla yerleştiriyoruz. Daha sonra sitedeki içeriklerin aynıları Pinterest'de resim olarak yüklenmeye başlıyor resimleri beğenen veya daha
fazlasını görmek isteyen kişi resimdeki bağlantıya tıklayıp sizin sitenizi ziyaret ediyor. Ve Bingo para kazanmanız için sadece siteye girmesi yeterli çünkü reklamı sitenin en üst kısmına yerleştirdik ve para kazanmanız için tıklaması şart değil görmesi bile yeterlidir.
Şahsen ben gösterim'den daha fazla kazanıyorum tıklama oranım çok az.

karamanli

Onaylı Üye
9 Tem 2019
21
3
3
30
www.acixy.com
Eyw hocam paylaşım için lakin birde adsenseye sitemizi kabul ettirebilirsek on numara olacak.

selcuksofta

İyi hissettiren insanlar bağımlılık yapar.
Onaylı Üye
29 Eyl 2019
6
3
0
İstanbul
www.habergalerisi.com
Daha sonra sitedeki içeriklerin aynıları Pinterest'de resim olarak yüklenmeye başlıyor
merhaba benim pinterestim ve sitem var, ama bu dediğiniz sitedeki içerikler pintereste otomatik mi ekleniyor, yoksa manuel kendimiz mi ekliyoruz. Manuel zaten ekliyoruz ama oradan bana hiç ziyaretçi gelmiyor :) hem de organik 4 Ktakipçim var... takibe takip

Konuyu Okuyan Kullanıcılar: (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Yasal Uyarı

• Türkiye’nin ilk Pinterest forum sitesi trpinterest.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. trpinterest.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde trpinterest yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Yararlı Bağlantılar

Kullanıcı Paneli