Rich pin sorununu çözen oldu mu ? (1 Okuyor)

ricko

Konuyu Başlatan
22 May 2019
24
11
3
Arkadaşlar bildiğiniz gibi rich pin onaylandı diyor ama sistemde halen düz görünüyor. Bu sorunu çözen var mı ?
 

Aberat

Onaylı Üye
9 Tem 2019
35
7
8
Aynen beyler bende de manuel organik bi sitemde onaylandı fakat hiç bir değişiklik yok pinlerde. Ne yapılması lazım acaba bilenler bi el atabilir mi.
 
3 Tem 2019
53
4
8
35
www.superfrisuren.com
Bu cevapta teknik sorun var diyor

Thanks for writing in!

I've checked your website and tried validating one of the web pages and see that it has been successfully validated. I've attached a screenshot of the same for your reference.

However once I save the pin from the site, I do not see the pin to appear as Rich. This looks to me like a technical issue at our end and I'm getting this checked with our engineering team.

I'll get back to you once the issue gets fixed or once I've an update from the respective team.
 

Aberat

Onaylı Üye
9 Tem 2019
35
7
8

Dediğin şekilde bu bağlantıyı kontrol ettim. Okudum. Ve dediklerini yaptım. Siteyi zaten onayladım. Birde pinin olduğu adresi yapıştırıp onayladım. Binlerde bir değişiklik olmadı. Ama şöyle bir durum var. Konunun içerisinde 8-10 tane resim var. Pinterestte yayımlamadan önce konunun linkini bu vermiş olduğun bölümde onayladıktan sonra mı pinterestte resimleri paylaşayım acaba. Tam olarak bu rich pin ne işe yarıyor hala bi şeyini görmedim açıkçası. Pinler normal şekilde yayımlanıyor. Hiç bir ek yok.
 

tujk

Onaylı Üye
27 May 2019
116
39
28
İstanbul
Aynen üstad ya. Bide pinterestte ben bu güne kadar rich pin li bir görüntüye de hiç denk gelmedim. Ne farkı var tam olarak keşfedemedim. Bilenler bi el atsa varya duacı olacağım.
Sizin kategori neydi her kategoride olmuyor zengin pin bildiğim kadarıyla genellikle yemek tarifleri kategorisinde mevcut
 
  • Beğen
Tepkiler: Aberat

Aberat

Onaylı Üye
9 Tem 2019
35
7
8
Sizin kategori neydi her kategoride olmuyor zengin pin bildiğim kadarıyla genellikle yemek tarifleri kategorisinde mevcut
Üstad ben onu bilmiyordum bak. Yemek tarifleri değil. Farklı kategoriler. Makale pinlerinde olmuyor galiba anladığım kadarı ile.
 

Aberat

Onaylı Üye
9 Tem 2019
35
7
8
Zengin pin için uyulması gereken kategoriler bu şekilde.
  • Ürün Pinleri
  • Tarif Pinleri
  • Makale Pinleri
  • Uygulama Pinleri
https://developers.pinterest.com/docs/rich-pins/overview/? şu sayfa yardımcı olacaktır.

Vakit bulursam detaylı bir rehber hazırlamaya çalışırım. :)
Üstad ben bu vermiş olduğun linki kontrol ettim. De pinlere uygulamayı beceremedim. Ben makale pinleri yayımlıyorum. Tam olarak rich pin örneği varmı. Bi resim atarsan çok sevinirim. Yani diğer pinlerden farklı olarak ek ne ekliyor üstüne de zengin gösteriyor.
 

Aberat

Onaylı Üye
9 Tem 2019
35
7
8
Sayfalarınızı işaretlemek için Open Graph ve Schema.org formatlarını destekliyoruz. Sayfalarınızı işaretlemeyi tamamladığınızda, Rich Pin işlemini tamamlamak için onaylayıcımızı kullanmayı unutmayın .

Böyle bir şey var. Açıkçası hiçte kolay bir şeye benzemiyor bu rich pin olayı. Şimdi biz sitenin formatını nasıl değiştirecez ve burda anlatılanları siteye nasıl uyarlayacağız. Açıkçası tırstım. Kod bilgisi olanlar anca böyle bir çalışmanın içine girebilir sanırım. Yada kolay şekilde anlatabilecek bir üstadımız çıkarsa.
 
  • Beğen
Tepkiler: ricko

Aberat

Onaylı Üye
9 Tem 2019
35
7
8
Ben bi formül buldum deneme yaptım beklemedeyim. Bakalım eğer başarılı olursa denemelerim burda sizinle paylaşacağım dostlar.
 

Konuyu Okuyan Kullanıcılar: (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Benzer Konular


Yasal Uyarı

  • Türkiye’nin ilk Pinterest forum sitesi trpinterest.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. trpinterest.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde trpinterest yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Yararlı Bağlantılar

Kullanıcı Paneli